Completarea normei didactice a personalului didactic titular la nivelul I.Ș.J.

  1. Proba practică pentru ocuparea orelor disponibile de Informatică sau T.I.C. în cadrul etapei de completare de normă la nivel unitate/I.Ş.J. Olt sau de întregire a normei didactice, va avea loc luni 27.02.2017 la Colegiul Naţional „Ion Minulescu” Slatina, începând cu ora 8,00. Fisa de evaluare a probei practice.
  2. Lista posturilor didactice comunicate de unităţile de învăţământ până la data de 22 februarie 2017 poate fi vizualizată aici.
  3. Model cerere de completare a normei didactice la nivelul I.Ş.J. Olt. Perioada de depunere: 23-24 februarie 2017.
  4. Fişa de evaluare a cadrelor didactice participante la etapele mobilităţii personalului didactic, sesiunea 2017-2018.
  5. Precizări privind desfășurarea etapei de completare a normei didactice la nivelul I.Ș.J. Olt.
  6.  Model adeverinţă statut post/catedră.

...cititi mai departe.

OLIMPIADA DE BIOLOGIE _ ETAPA JUDEȚEANĂ _ 2017

Documente atasate acestui articol:

OLIMPIADA DE CHIMIE _ ETAPA JUDEȚEANĂ _ 2017

Documente atasate acestui articol:

Olimpiada Județeană de fizică – 25.02.2017

  1. Rezultatele obţínute de elevii participanţi.
  2. Anunţ contestaţii.
  3.  Subiecte şi bareme.
  4. Ca urmare a adresei M.E.N. nr. 26347 din 15.02.2017, înregistrată la ISJ Olt cu nr. 1370/16.02.2017, ora de începere a olimpiadei de fizică este 09:00  în loc de 10:00. Elevii trebuie să fie prezenți la C.T. Metalurgic, Slatina, în intervalul orar 8:00-8:30.

...cititi mai departe.

Documente atasate acestui articol:

Proiect educaţional judeţean – „NOUS ET LA FRANCOPHONIE”, martie 2017

Documente atasate acestui articol:

Oferte educaționale unități de învățământ

Nr. crt. Unitatea de învățământ Oferta educațională
1. Şcoala Gimnazială Nr.1 Slatina Liceul cu Program Sportiv Slatina
2. Şcoala Gimnazială Nr.3 Slatina
3. Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” Slatina Școala Gimnazială Nicolae Iorga Slatina Școala Gimnazială Nicolae Iorga Slatina_1 Școala Gimnazială Nicolae Iorga Slatina_2 Școala Gimnazială Nicolae Iorga Slatina_4
4. Şcoala Gimnazială „Ştefan Protopopescu” Slatina Școala Gimnazială Ștefan Protopopescu Slatina_1 Școala Gimnazială Ștefan Protopopescu Slatina_2
5. Şcoala Gimnazială „Vlaicu Vodă” Slatina  Școala Gimnazială Vlaicu Vodă Slatina_Ziua porților deschise Școala Gimnazială Vlaicu Vodă Slatina_Pliant Școala Gimnazială Vlaicu Vodă Slatina_1 Școala Gimnazială Vlaicu Vodă Slatina_2
6. Şcoala Gimnazială „Eugen Ionescu” Slatina  Școala Gimnazială Eugen Ionescu Slatina
7. Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Slatina  Școala Gimnazială Constantin Brâncoveanu Slatina
8. Şcoala Gimnazială „George Poboran” Slatina
9. Colegiul Naţional „Ion Minulescu” Slatina
10. Colegiul Naţional Vocaţional „Nicolae Titulescu”  Slatina
11. Liceul Cu Program Sportiv  Slatina  Liceul cu Program Sportiv Slatina
12. Liceul Teoretic „Petre Pandrea” Balș  Liceul Teoretic Petre Pandrea Balș
13. Şcoala Gimnazială Nr.1 Balș
14. Colegiul Tehnic Balș
15. Şcoala Gimnazială „Mihail Drumeş” Balș
16. Colegiul Naţional „Ioniţă Asan” Caracal
17. Liceul Tehnologic  „Constantin Filipescu” Caracal
18. Şcoala Gimnazială Nr.1  Caracal
19. Şcoala Gimnazială Nr.2 Caracal
20. Şcoala Gimnazială „Gheorghe Magheru” Caracal
21. Şcoala Gimnazială „Nicolae Titulescu” Caracal
22. Şcoala Gimnazială „Virgil Mazilescu” Corabia
23. Şcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Corabia
24. Liceul Teoretic „Tudor Vladimirescu”  Drăgănești – Olt
25. Şcoala Gimnazială Comani, Drăgănești – Olt
26. Liceul Tehnologic Drăgănești – Olt
27. Liceul Tehnologic  Piatra – Olt  Liceul Tehnologic Piatra-Olt
28. Şcoala Gimnazială Piatra-Olt
29. Liceul „„Ştefan Diaconescu”  Potcoava  
30. Şcoala Gimnazială „Nicolae Coculescu ” Scorniceşti  Școala Gimnazială Nicolae Coculescu Scornicești
31. Şcoala Gimnazială „Gheorghe Popescu” Scorniceşti
32. Şcoala Gimnazială „Ion I.Graure” Bălteni
33. Şcoala Gimnazială „Mihai Viteazul” Băbiciu
34. Şcoala Gimnazială Baldovineşti  Școala Gimnazială Baldovinești
35. Şcoala Gimnazială  Bărăştii de Vede
36. Şcoala Gimnazială Bîrza
37. Şcoala Gimnazială Bobiceşti
38. Şcoala Gimnazială Brastavăţu
39. Şcoala Gimnazială  Brebeni  Școala Gimnazială Brebeni
40. Şcoala Gimnazială  „Voievod Brîncoveanu” Brîncoveni
41. Şcoala Gimnazială Bucinişu  
42. Şcoala Gimnazială Călui
43. Şcoala Gimnazială „Nicolae Marineanu ” Cezieni
44. Liceul Tehnologic   „Ion Popescu-Cilieni ” Cilieni
45. Şcoala Gimnazială Cîrlogani
46. Şcoala Gimnazială „Aviator Alexandru Şerbănescu” Colonești
47. Şcoala Gimnazială Corbu
48. Şcoala Gimnazială  Coteana
49. Liceul Tehnologic  Crîmpoia
50. Şcoala Gimnazială Curtişoara
51. Şcoala Gimnazială  Cungrea
52. Şcoala Gimnazială Dăneasa
53. Şcoala Gimnazială  Deveselu
54. Şcoala Gimnazială   Drăghiceni
55. Şcoala Gimnazială „Decebal” Dobreţu
56. Şcoala Gimnazială  Dobrosloveni
57. Şcoala Gimnazială Dobroteasa
58. Şcoala Gimnazială  Dobrun
59. Şcoala Gimnazială Făgețelu
60. Şcoala Gimnazială Fălcoiu
61. Şcoala Gimnazială Fărcaşele
62. Şcoala Gimnazială  Gîrcov Școala Gimnazială Gîrcov
63. Şcoala Gimnazială Găvăneşti
64. Şcoala Gimnazială  Găneasa
65. Şcoala Gimnazială Giuvărăşti
66. Şcoala Gimnazială   Gostavăţu
67. Şcoala Gimnazială Grădinari  Școala Gimnazială Grădinile
68. Şcoala Gimnazială Grojdibodu  Școala Gimnazială Grojdibodu
69. Şcoala Gimnazială  „Neda Marinescu” Grădinile
70. Şcoala Gimnazială  Ghimpețeni
71. Şcoala Gimnazială  Gura Padinii
72. Liceul Tehnologic Iancu Jianu
73. Şcoala Gimnazială „Ada Umbra” Ianca
74. Şcoala Gimnazială Icoana  Școala Gimnazială Icoana
75. Şcoala Gimnazială  Izbiceni  Școala Gimnazială Izbiceni_1 Școala Gimnazială Izbiceni_2
76. Liceul Tehnologic   Izvoarele
77. Şcoala Gimnazială  Ipotești
78. Şcoala Gimnazială Leleasca
79. Şcoala Gimnazială Mărunței
80. Şcoala Gimnazială   Mihăești
81. Şcoala Gimnazială Milcov
82. Şcoala Gimnazială   Morunglav
83. Şcoala Gimnazială  Movileni
84. Şcoala Gimnazială  Nicolae Titulescu
85. Şcoala Gimnazială  Oboga  Școala Gimnazială Oboga
86. Şcoala Gimnazială   Obîrșia
87. Şcoala Gimnazială  Oporelu  Școala Gimnazială Oporelu
88. Şcoala Gimnazială Optași-Măgura
89. Şcoala Gimnazială   Orlea
90. Liceul Teoretic „Ion Gh.Roşca” Osica De Sus
91. Şcoala Gimnazială  Osica De Jos
92. Şcoala Gimnazială Perieți
93. Şcoala Gimnazială   Pîrșcoveni
94. Şcoala Gimnazială  Șopîrlița
95. Şcoala Gimnazială Pleșoiu
96. Şcoala Gimnazială  Priseaca
97. Şcoala Gimnazială  Poboru
98. Şcoala Gimnazială  Radomirești
99. Şcoala Gimnazială  Redea
100. Şcoala Gimnazială Rotunda
101. Şcoala Gimnazială Nr.2  Rusănești
102. Şcoala Gimnazială „Florian Diţuleasa” Sârbii-Măgura
103. Şcoala Gimnazială Scărișoara
104. Şcoala Gimnazială  Schitu
105. Şcoala Gimnazială   Slătioara
106. Şcoala Gimnazială Seaca
107. Şcoala Gimnazială Sîmburești
108. Şcoala Gimnazială  Stoenești
109. Şcoala Gimnazială  Stoicănești
110. Şcoala Gimnazială Strejeștii de Sus
111. Şcoala Gimnazială  Studina
112. Şcoala Gimnazială „Dumitru Popovici”  Șerbănești
113. Şcoala Gimnazială Spineni
114. Şcoala Gimnazială Sprîncenata
115. Şcoala Gimnazială  Ştefan Cel Mare
116. Şcoala Gimnazială  Tătulești
117. Şcoala Gimnazială Teslui
118. Şcoala Gimnazială  Topana
119. Şcoala Gimnazială   Traian  Școala Gimnazială Traian
120. Şcoala Gimnazială „Leonida Marineanu”  Tia Mare
121. Liceul Tehnologic   Tufeni
122. Şcoala Gimnazială  Urzica
123. Şcoala Gimnazială  Vădastra
124. Şcoala Gimnazială Vișina Noua
125. Şcoala Gimnazială Vădăstrița
126. Şcoala Gimnazială Vișina  Școala Gimnazială Vișina
127. Şcoala Gimnazială  Vîlcele
128. Şcoala Gimnazială  Vlădila
129. Şcoala Gimnazială  Voineasa
130. Şcoala Gimnazială Valea Mare
131. Şcoala Gimnazială Verguleasa
132. Şcoala Gimnazială  Vulpeni
133. Şcoala Gimnazială  Vulturești
134. Liceul Tehnologic  Văleni
135. Liceul Tehnologic  Vitomirești
136. Şcoala Gimnazială Specială

Simpozion național „Eugen Ionescuˮ- Ediția a VIII-a, Slatina, 30.03.2017

Joi, 30.03.2017, ora 16.00, va avea loc Simpozionul național „Eugen Ionescuˮ- Ediția a VIII-a, la Biblioteca Județeană Olt din Slatina.
Am atașat Regulamentul și Fișa de înscriere.

...cititi mai departe.

Documente atasate acestui articol:

Concurs national „Plurilinvism”,Colegiul Tehnic Arad

In atentia cadrelor didactice/consilierilor educativi

Toate informatiile legate de acest concurs le gasiti in atasament.

Documente atasate acestui articol:

Concurs interjudetean de creatii plastic”Primavara-miracolul naturii”,scoala Izbiceni

In atentia cadrelor didactice/consilierilor educative

Regulamentul concursului este in atasamentul articolului.

Documente atasate acestui articol:

CN de educatie ecologica si selecatre selective Scoala zero Waste,2017-regulament

In atentia directorilor/consilierilor educativi/cadrelor didactice

In atasament, gasiti informatii legate de acest concurs si premiile ce pot fi obtinute prin participarea si implicarea active.

...cititi mai departe.

Documente atasate acestui articol:

Contact

Slatina, str. Ec. Teodoroiu, Nr. 64 B
0249-410.927, 0249-412.314
Fax: 0249-412.801
secretariat@isjolt.ot.edu.ro